Bouw sociale huurwoningen voor 49 huishoudens in Druten-West weer stap dichterbij
Vorige week tekenden we samen met Giesbers Ontwikkelen en Bouwen de bouwteamovereenkomst voor 49 nieuwe sociale huurappartementen in project 't Erf in Druten-West. Dat betekent dat de bouw van de appartementen weer een stap dichterbij is. Het nieuwe woongebouw komt tussen woongebouw De Heemraad en cultureel centrum De Bogerd. Als alles volgens planning loopt, starten we in het derde kwartaal van 2025 met de bouw.
Appartementen voor kleine huishoudens
Alle appartementen zijn levensloopgeschikt en vooral geschikt voor kleine huishoudens. 17 appartementen hebben 1 slaapkamer, 32 appartementen hebben 2 slaapkamers. De meeste appartementen verhuren we via Entree waarbij het passend toewijzen geldt. Om meer verhuisbewegingen binnen de gemeente te krijgen, wijzen we een aantal appartementen met voorrang toe. Bijvoorbeeld aan starters, mensen met een indicatie of mensen vanaf 55 jaar die nu een grote eengezinswoning van ons huren. Meer informatie over de appartementen en huurprijzen volgt later.
Samen met Giesbers bereiden we de bouw verder voor
Dat betekent dat we het voorlopige ontwerp nu gaan uitwerken naar een definitief ontwerp. We verwachten dat we in april 2025 de omgevingsvergunning kunnen aanvragen. Als er geen bezwaren zijn, dan is de vergunning definitief en verwachten we in het derde kwartaal van 2025 te kunnen starten met de bouw.
Druten-West bijna af
De behoefte aan betaalbare woningen in Druten is groot dus we zijn blij dat we samen met Giesbers Ontwikkelen en Bouwen de bouw kunnen voorbereiden. De afgelopen jaren renoveerden we de wijk en bouwden we nieuwe woningen. Met de bouw van ’t Erf dragen we bij aan een sociaal duurzame buurt. Druten-West is straks echt helemaal af.
Lees hier meer over 't Erf.
Directeur-bestuurder Antoine Pekel (links) en John de Beijer van Giesbers Bouwen en Ontwikkelen tekenen voor 49 nieuwe sociale huurwoningen.